Magyar Péter berobbanása és hurrikán-szerű, mindent felforgató ténykedése alaposan felkavarta a hazai politikai állóvizet. Van, aki szerint ez jó, mert elhozhatja végre a kormány-(és rendszer) váltást és van, aki úgy gondolja, hogy rossz, mert a február óta egyre aktívabb politikai szereplő valójában az ellenzéket gyengíti.
Magyar Péter április 15-én. Forrás: www.rtl.hu
Pék Szabolcs politikai elemző a mai napon (május 2-án) mindenesetre úgy fogalmazott az ATV -n: "Magyar Péter szavazótábora nagyjából 85%-ban az ellenzékből és csak kb 15%-ban a Fidesz-táborból áll össze". Ha ez valóban így van - és mi ezzel egyébként kb egyetértünk - akkor ezen a ponton vetődik fel, hogy milyen tényezők állnak Magyar Péter mellett és ellen, ha azt vizsgáljuk, hogy esetleg valóban megdönti az Orbán-rendszert.
Magyar Péter mellett:
Mellette szól, hogy képes mozgósítani a bizonytalanokat és azokat a Fidesz szavazókat is, akik csalódtak az Orbán-rendszerben. Így ha hatalomra kerülne, akkor sokkal inkább lehetne egy széles(ebb) nemzeti közakarat képviselője (vezetője), mint a hagyományos ellenzék bármelyik tagja.
Mellette szól, hogy nagyon jól ismeri a Fidesz belső működését, így tudja milyen gyengeségekkel bírnak, tehát azt is tudja, hogy miként győzhetőek le és utána milyen "helyreállítás" (restauráció) netán felelősségre-vonás lesz szükséges majd.
Mellette szól, hogy nem a régi, hagyományos ellenzéki pártokból került ki, így a Gyurcsány-táborhoz kötődő múltbéli hibák, bűnök, hitelességet romboló csalódások nem vetnek rá rossz fényt (sarat) semmilyen formában.
Magyar Péter ellen:
Ellene szól, hogy hosszú éveken keresztül volt a NER kegyeltje, az Orbáni rendszer haszonélvezője, melyben sokáig nem talált semmi kivetnivalót, így jelenleg hitelessége amikor bírálja egykori pártját, erősen kétségbevonható.
Ellene szól, hogy egyszemélyes politikai erő, aki mögött egyelőre nem láthatunk igazi csapatot, profi szakembereket, hiteles új arcokat és kormányzásra kész szak-politikusokat.
Ellene szól, hogy eddig hangoztatott külpolitikai elvei a Fidesz-felfogás leképeződései: vagyis EU ellenes, orosz-párti és a globális tendenciákat okoló, bezárkózó stratégia. Azt a sémát vallja nemzetközi szerepünket illetően amit 2010 óta követ Magyarország (a Fidesz miatt) és ami egyre távolít bennünket Európától.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.